RuprPark zažije nadupané léto

V Liberci se letos uskuteční první příměstský tábor s vojenskou a brannou tématikou Army 22. V rozlehlé zahradě Česko-německého centra Dialog v Ruprechticích, takzvaném RuprParku, ho uspořádá městská společnost Elset. „Nadupaný program, týdny plné zábavy, dobrodružství, ale i poznávání, jsem připravili na celé léto,“ slibuje Michal Buzek, ředitel firmy.


Elset začal organizovat prázdninové aktivity před dvěma lety. Jeho cílem bylo zvednout děti po on-linové výuce od počítačů, vrátit je do dětských part a nabídnout jim hodnotné letní zážitky. Vloni vzniklo v Ruprechticích nové parkourové hřiště a k němu se přesunula táborová základna.


I letos budou dva prázdninové týdny patřit parkouru. „Děti si osvojí zvládání strachu, dovědí se vše o skákání a tricích,“ vysvětluje ostřílený trenér Filip Engelhart. Další týden bude všestranný a jeho účastníci si budou moct pod vedením trenérů a aktivních sportovců namixovat nejoblíbenější aktivity podle své chuti. Zkusí různé sporty a poznají svět virtuální reality.


Army týden povedou zkušení vojáci. „Nebude to ale nic pro rozmazlené dětí. Naším cílem je zlepšit fyzičku a psychickou odolnost školáků,“ doplňuje Buzek. Malí odvážlivci se naučí orientovat se v terénu, stopovat, pracovat s mapou nebo přežít v přírodě. Budou se také podílet na základním chodu tábora, poznají práci policie, záchranářů, život a techniku v libereckých kasárnách i historií české armády. 


Další novinkou je tábor pro detektivy. Je pro všechny, kteří milují záhady, hlavolamy, šifry a únokovky. Poslední dva týdny prázdnin budou patřit tradičně němčině. Česko-německé centrum zajistilo rodilého mluvčího Maxe Schmidta, který děti rozmluví i bez nudného biflování a šprtání. „Moc se na to už těším, budeme se učit od sebe navzájem,“ komentuje.

„Příměstské tábory jsou praktickým pomocníkem pro rodiny, které potřebují zůstat přes léto v Liberci“, podotýká Buzek. O děti je postaráno denně od 8.00 do 16.00 hodin.  Stravování je zajištěno dovozem jídla. Děti mají k dispozici zahradu areálu i vnitřní klubovnu. 

Centrum se letos poprvé otevře dětem 29. června při oslavě konce školního roku.


Více informací naleznete zde