Hravá technika je naše nová ***** výstava pro obchodní centra

hrava-technika-cover-jan-vundr

„Výstava Hravá technika přináší návštěvníkům celkem 17 interaktivních exponátů, které jsou snadno pochopitelné a ovladatelné i těmi nejmenšími. Pro komfort návštěvníků jsou navíc u výstavy k dispozici tři animátoři, kteří zákazníky provedou danou tématikou a informační panely pro ty, co rádi čtou.

Výstava není orientovaná jen na mužské pohlaví, jak by název mohl mylně napovídat. Zájem si v ní najdou určitě všichni. Holčičky najdou zalíbení v prostorovém kreslení, mohou si popovídat s robotem, poznají jak se tvoří hudební melodie a rytmus, nebo mohou podle své fantazie rozehrát pohyblivé fantaskní obrazy na velké interaktivní LED stěně. Pro kluky bude zajímavá robotická tematika a elektrotechnika. Zjistí, jak se programuje robotická ruka, pomůžou robotovi kreslit, zjistí, jak se měří zvuk, jak reaguje lidské tělo a jak jdou ovládat stroje a předměty pomocí mozkových vln. Pro všechny tu je simulátor letu ptáka, nebo poznávání přírodních a erozivních procesů díky teraformaci v rozšířené realitě.

„Všechny exponáty jsou nejen zábavné, ale při jejich vývoji se také myslelo na to, aby především malé návštěvníky posunuly někam dál. Snažili jsme se, aby výstava jako celek nebyla jen zábavná, ale měla i edukativní charakter. Každý exponát přibližuje buď současný a budoucí technologický vývoj, nebo seznamuje s určitými fyzikálními jevy,“ komentuje výstavu autor výstavy Jan Vundr.

„Hravá technika“ byla poprvé představena v největším olomouckém obchodním centru – v Galerii Šantovka.

(JV)