Nová výstava tradičních stavebnic: Kdo si hraje, nezlobí

sys_media_7263Současným trendem je preferovat u dětí nižšího věku takové hračky, které je nebudou jen bavit, ale poskytnout i řadu podnětů k osobnímu rozvoji. Jedna kategorie hraček, která je tomuto účelu nejvhodnější, jsou stavebnice. A právě stavebnice, a konkrétně pak ty české provenience, se staly hlavním tématem naší nové výstavy “Kdo si hraje, nezlobí”.

Výstava “Kdo si hraje, nezlobí” je svým obsahem kompilátem složeným ze třech částí. Jedna část je tradičněji pojatá statická expozice masivních objektů sestavených ze stavebnic SEVA, Seco, Disco, Blok a Mozaic, druhý segment je složen z výstavních panelů mapujících historii českých stavebnic a poslední součást výstavy tvoří rozsáhlá interaktivní dílna pro nejmenší a pro pozvané školy. Součásti se navzájem doplňují a výstava se tak stává zábavnou jak pro dospělé, tak i jejich potomky.

Věříme, že se návštěvníci zabaví, ale zároveň si klademe za cíl u těch nejmenších podpořit kreativitu, fantazii, ale i zlepšení zručnosti a motoriky. Stavebnice SEVA, která je na výstavě zastoupena například obří pohyblivou letadlovou lodí, je v současnosti používána i v českých mateřských školách a na prvním stupni základní škol jako pomůcka při rozvíjení výše zmíněných dovedností. Se stavebnicí SEVA se návštěvníci výstavy setkají v dílně, kde je k dispozici více než tisíc stavebních dílků.

Sezónu 2016 zahajujeme 10. května v pražském nákupním centru EDEN, kde bude výstava “Kdo si hraje, nezlobí” zdarma přístupná až do 23. května.

eden1

eden2