Dětský den tento rok připomene válku v Kuvajtu

10Detsky-den-2016-1

Podaří se překonat loňský rekord a přijde letos na Dětský den do Vesce více než 15 tisíc návštěvníků? Věříme, že ano, ale nebudeme předčasně předjímat. Momentálně máme plné ruce práce s přípravou.

Letošní rok se tato, svého druhu největší, akce na Liberecku opět koná pod širým nebem ve Sportovním areálu Vesec. A jako hlavní pořadatel je opět známá trojice z let minulých – Stavební bytové držstvo Sever, Československá obec legionářská a Liberecký kraj. Na sobotu 27. srpna 2016 svoji účast přislíbilo mnoho zajímavých účinkujících z Čech i zahraničí. Tak například jak často k nám zavítá policie ze Saska, nebo nám nad hlavami přeletí české armádní Gripeny?

Vrchol programu je tvořený rozsáhlou moderovanou bitevní ukázkou s tématikou operace “Pouštní bouře”. Několik jednotek včetně vrtulníku AH-1 Cobra předvede nesmlouvavý střet koaličních jednotek s obrněnou jednotkou Irácké armády a následně s jednotkou elitní Republikánské gardy. Zapojí se i československý protichemický prapor s tanky T55 a T72 a pěchotními bojovými vozidly.

Celý den budou k dispozici atrakce vítané především dětmi – airsoftová střelnice, skákací hrady, různé workshopy, prohlídky techniky a vyhlídkové lety vrtulníkem.